Архива репертоара

2024

9. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 9. МАЈА, ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. мај

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. мај

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

извођење уз тонски снимак Оркестра Народног позоришта у Београду

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. мај

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. мај

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. мај

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. мај

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

16. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

Вече класичне гитаре 1, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

Вече класичне гитаре 2, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. мај

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Београдa

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

24. мај

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

25. мај

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. мај

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВИЗА, драма Виде Огњеновић

ВИЗА, драма Виде Огњеновић

гостује Факултет савремених уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. мај

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. мај

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. мај

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

Вече посвећено шпанској музици кроз извођење арија и дуета репертоара чувене Зарзуеле

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 50 ГОДИНА ДРУШТВА МУЛТИПЛЕ СКЛЕРОЗЕ СРБИЈЕ
ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

гостује Црногорско Народно позориште

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. мај

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. јун

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

Факултет музичке уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. јун

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

3. јун

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

ОТКУПЉЕНО

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. јун

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОЕТЕСА, драма Виде Огњеновић

ПОЕТЕСА, драма Виде Огњеновић

у копродукцији Српског народног позоришта и Новог тврђава театра

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. јун

ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. јун

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

Млади позоришни експерти

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. јун

ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке

ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке

гостује Академија уметности у Београду

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. јун

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

11. јун

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. јун

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. јун

МАГБЕТ

МАГБЕТ трагедија Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

16. јун

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. јун

СВЕЧАНА ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДАРКО КРАЉИЋ“

СВЕЧАНА ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДАРКО КРАЉИЋ“

у организацији Удружења композитора Србије

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

101. извођење

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. јун

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. јун

БРАЋА КАРАМАЗОВИ према романима Ф. М. Достојевског, гостује Загребачко казалиште младих, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

БРАЋА КАРАМАЗОВИ према романима Ф. М. Достојевског, гостује Загребачко казалиште младих, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

у 18 часова први део представе у трајању од 140 минута и у 21 час други део представе у трајању од 80 минута

18:00 · Велика сцена
{KUPI}
СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ УРУЧЕЊА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО РАДОМИРУ ПУТНИКУ

22. јун

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

23. јун

ЂАНИ СКИКИ

ЂАНИ СКИКИ опера Ђакома Пучинија

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА / поводом обележавања стогодишњице смрти композитора

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

24. јун

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

26. јун

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ)

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ) драма Биљане Србљановић

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. јун

ДЕЦА по роману Милене Марковић

ДЕЦА по роману Милене Марковић

гостује Градско драмско казалиште Гавела, Загреб - у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

22:00 · Велика сцена
{KUPI}

28. јун

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ)

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ) драма Биљане Србљановић

21:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. јун

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА опера Пјетра Маскањија

поводом 40 година уметничког рада Зорице Митев Војновић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. јун

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. јул

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ...? „СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ?“ балет на музику Александра Баланескуа

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ...? „СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ?“ балет на музику Александра Баланескуа

гостује Народно позориште Сарајево, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

1. април

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

гостује позориште „Бора Станковић“ Врање у оквиру манифестиције „Дани Врања у Београду“

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. април

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. април

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности, поводом обележавања Светског дана студената

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. април

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}

6. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
„ЗВЕЗДА ПЛАВА - ЗВЕЗДА ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

„ЗВЕЗДА ПЛАВА - ЗВЕЗДА ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

гости концерта група „Неверне бебе“, организатор: удружење „Деца без граница“, Клиника за неурологију и психијатрију за децу и омладину, Институт за истраживање и развој добрих пракси (WBI)

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МАГБЕТ

МАГБЕТ трагедија Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

8. април

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. април

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. април

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. април

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

прослава 30 година уметничког рада

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. април

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. април

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

21:00 · Велика сцена
{KUPI}

16. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

17. април

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. април

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. април

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. април

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. април

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. април

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
Концерт студената Катедре за соло певање Факултета музичке уметности

25. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. април

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

17:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

29. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

СВЕТСКИ ДАН ИГРЕ

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

30. април

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

50-та представа

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

копродукција Новог тврђава театра, Будва град театра, Новосадског позоришта и East West центра из Сарајева

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 9. МАЈА, ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. мај

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. мај

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

извођење уз тонски снимак Оркестра Народног позоришта у Београду

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. мај

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. мај

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. мај

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. мај

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

16. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

Вече класичне гитаре 1, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

Вече класичне гитаре 2, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. мај

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Београдa

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

24. мај

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

25. мај

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. мај

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВИЗА, драма Виде Огњеновић

ВИЗА, драма Виде Огњеновић

гостује Факултет савремених уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. мај

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. мај

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. мај

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

Вече посвећено шпанској музици кроз извођење арија и дуета репертоара чувене Зарзуеле

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 50 ГОДИНА ДРУШТВА МУЛТИПЛЕ СКЛЕРОЗЕ СРБИЈЕ
ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

гостује Црногорско Народно позориште

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. мај

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. јун

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

Факултет музичке уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. јун

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

3. јун

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

ОТКУПЉЕНО

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. јун

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОЕТЕСА, драма Виде Огњеновић

ПОЕТЕСА, драма Виде Огњеновић

у копродукцији Српског народног позоришта и Новог тврђава театра

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. јун

ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. јун

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

Млади позоришни експерти

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. јун

ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке

ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке

гостује Академија уметности у Београду

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. јун

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

11. јун

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. јун

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. јун

МАГБЕТ

МАГБЕТ трагедија Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

16. јун

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. јун

СВЕЧАНА ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДАРКО КРАЉИЋ“

СВЕЧАНА ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДАРКО КРАЉИЋ“

у организацији Удружења композитора Србије

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. јун

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

БАНОВИЋ СТРАХИЊА балет на музику Ивана Илића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

101. извођење

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. јун

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. јун

БРАЋА КАРАМАЗОВИ према романима Ф. М. Достојевског, гостује Загребачко казалиште младих, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

БРАЋА КАРАМАЗОВИ према романима Ф. М. Достојевског, гостује Загребачко казалиште младих, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

у 18 часова први део представе у трајању од 140 минута и у 21 час други део представе у трајању од 80 минута

18:00 · Велика сцена
{KUPI}
СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ УРУЧЕЊА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО РАДОМИРУ ПУТНИКУ

22. јун

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

23. јун

ЂАНИ СКИКИ

ЂАНИ СКИКИ опера Ђакома Пучинија

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА / поводом обележавања стогодишњице смрти композитора

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

24. јун

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

26. јун

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ)

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ) драма Биљане Србљановић

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. јун

ДЕЦА по роману Милене Марковић

ДЕЦА по роману Милене Марковић

гостује Градско драмско казалиште Гавела, Загреб - у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

22:00 · Велика сцена
{KUPI}

28. јун

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ)

НИЈЕ СМРТ БИЦИКЛО (ДА ТИ ГА УКРАДУ) драма Биљане Србљановић

21:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. јун

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА опера Пјетра Маскањија

поводом 40 година уметничког рада Зорице Митев Војновић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. јун

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. јул

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ...? „СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ?“ балет на музику Александра Баланескуа

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ...? „СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ?“ балет на музику Александра Баланескуа

гостује Народно позориште Сарајево, у сарадњи са БЕЛЕФ-ом

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

1. март

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. март

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. март

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. март

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. март

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. март

ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. март

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ драматизација Тање Мандић Ригонат по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. март

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. март

СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. март

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. март

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

16. март

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. март

ДАН СЕЋАЊА НА ПОГРОМ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. март

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. март

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. март

ПЕСНИЧКО ПОДНЕ

ПЕСНИЧКО ПОДНЕ

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. март

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. март

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА драма Ежена Јонеска

ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА драма Ежена Јонеска

гостује Центар за културу Тиват

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. март

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ <span>отказано</span>

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ отказано драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

25. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић / Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. март

АИДА

АИДА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. март

БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ INFINITAS

БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ INFINITAS три једночина балета на музику С. Рајичића, Е. Јосифа и П. Коњовића

у оквиру Београдског фестивала игре

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

поводом СВЕТСКОГ ДАНА ПОЗОРИШТА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. март

НАБУКО

НАБУКО опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. март

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. март

MIDNIGHT RAGA / О ПРОРОЦИМА И ЛУТКАМА гостује Балет Висбаден

MIDNIGHT RAGA / О ПРОРОЦИМА И ЛУТКАМА гостује Балет Висбаден

у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. март

ХОР РТС

ХОР РТС

Брамс: Љубавни валцери

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. април

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

гостује позориште „Бора Станковић“ Врање у оквиру манифестиције „Дани Врања у Београду“

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. април

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. април

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности, поводом обележавања Светског дана студената

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. април

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}

6. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
„ЗВЕЗДА ПЛАВА - ЗВЕЗДА ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

„ЗВЕЗДА ПЛАВА - ЗВЕЗДА ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

гости концерта група „Неверне бебе“, организатор: удружење „Деца без граница“, Клиника за неурологију и психијатрију за децу и омладину, Институт за истраживање и развој добрих пракси (WBI)

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МАГБЕТ

МАГБЕТ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

8. април

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. април

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. април

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. април

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

прослава 30 година уметничког рада

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. април

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. април

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

21:00 · Велика сцена
{KUPI}

16. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

17. април

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. април

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. април

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. април

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. април

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. април

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
Концерт студената Катедре за соло певање Факултета музичке уметности

25. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. април

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

17:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

29. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

СВЕТСКИ ДАН ИГРЕ

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

30. април

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

50-та представа

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

копродукција Новог тврђава театра, Будва град театра, Новосадског позоришта и East West центра из Сарајева

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 9. МАЈА, ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. мај

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. мај

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

извођење уз тонски снимак Оркестра Народног позоришта у Београду

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. мај

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ, оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. мај

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. мај

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. мај

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

16. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ 2024

Вече класичне гитаре 1, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. мај

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

XXV ГИТАР АРТ ФЕСТИВАЛ

Вече класичне гитаре 2, у организацији Удружења класичних гитариста Србије

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. мај

СИМОН БОКАНЕГРА

СИМОН БОКАНЕГРА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. мај

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

24. мај

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

25. мај

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. мај

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВИЗА, драма Виде Огњеновић

ВИЗА, драма Виде Огњеновић

гостује Факултет савремених уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. мај

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. мај

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. мај

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

ЗАРЗУЕЛА ГАЛА КОНЦЕРТ

Вече посвећено шпанској музици кроз извођење арија и дуета репертоара чувене Зарзуеле

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. мај

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 50 ГОДИНА ДРУШТВА МУЛТИПЛЕ СКЛЕРОЗЕ СРБИЈЕ
ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

ШЋЕРИ МОЈА, драма Маје Тодоровић

гостује Црногорско Народно позориште

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. мај

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. јун

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

КОНЦЕРТ КАТЕДРЕ ЗА КЛАВИР, ЦИКЛУС УМЕТНИЧКА САРАДЊА

Факултет музичке уметности

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. јун

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

3. јун

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

откупљено

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. јун

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

5. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. јун

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. фебруар

ГУСАР/LE CORSAIRE

ГУСАР/LE CORSAIRE балет на музику Адолфа Адама и групе композитора

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

2. фебруар

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. фебруар

ПЕПЕЉУГА

ПЕПЕЉУГА опера Ђоакина Росинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. фебруар

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. фебруар

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. фебруар

КОНЦЕРТ ИРАНСКЕ ТРАДИЦИОНАЛНЕ МУЗИКЕ У ИЗВОЂЕЊУ АНСАМБЛА „ДАРВАГ“

КОНЦЕРТ ИРАНСКЕ ТРАДИЦИОНАЛНЕ МУЗИКЕ У ИЗВОЂЕЊУ АНСАМБЛА „ДАРВАГ“

поводом 45 година исламске револуције Ирана

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. фебруар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

11. фебруар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МАГБЕТ

МАГБЕТ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
У НАШОЈ ПЕЋИНИ

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

Млади позоришни експерти

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. фебруар

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. фебруар

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. фебруар

РОМАНСА У ПОКРЕТУ - ВЕЛИКИ БАЛЕТСКИ ГАЛА

РОМАНСА У ПОКРЕТУ - ВЕЛИКИ БАЛЕТСКИ ГАЛА

Љубавни дуети у извођењу звезда Балета Народног позоришта и националних театара региона

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. фебруар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. фебруар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. фебруар

ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. фебруар

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

22. фебруар

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. фебруар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

- титловано на енглески језик -

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. фебруар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ <span>отказано</span>

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ отказано драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

25. фебруар

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић / Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. фебруар

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. фебруар

НАБУКО

НАБУКО опера Ђузепа Вердија

представа посвећена Слободану Банету Станковићу прваку Опере

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ драматизација Тање Мандић Ригонат по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. фебруар

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. март

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. март

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. март

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. март

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. март

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. март

ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. март

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ драматизација Тање Мандић Ригонат по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. март

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. март

СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. март

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. март

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

16. март

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. март

ДАН СЕЋАЊА НА ПОГРОМ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. март

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. март

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. март

ПЕСНИЧКО ПОДНЕ

ПЕСНИЧКО ПОДНЕ

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. март

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. март

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА драма Ежена Јонеска

ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА драма Ежена Јонеска

гостује Центар за културу Тиват

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. март

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

12:00 · Велика сцена
{KUPI}
ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ <span>отказано</span>

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ отказано драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

25. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић / Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. март

АИДА

АИДА опера Ђузепа Вердија

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. март

БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ INFINITAS

БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ INFINITAS три једночина балета на музику С. Рајичића, Е. Јосифа и П. Коњовића

у оквиру Београдског фестивала игре

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

поводом СВЕТСКОГ ДАНА ПОЗОРИШТА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. март

НАБУКО

НАБУКО опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. март

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. март

MIDNIGHT RAGA / О ПРОРОЦИМА И ЛУТКАМА гостује Балет Висбаден

MIDNIGHT RAGA / О ПРОРОЦИМА И ЛУТКАМА гостује Балет Висбаден

у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. март

ХОР РТС

ХОР РТС

Брамс: Љубавни валцери

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. април

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

НИШТА НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ драматизација Тијане Грумић по мотивима прозе Вере Ценић

гостује позориште „Бора Станковић“ Врање у оквиру манифестиције „Дани Врања у Београду“

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. април

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. април

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

у продукцији Факултета музичке уметности и Факултета примењених уметности, поводом обележавања Светског дана студената

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. април

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}

6. април

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

АБ (ИНТРА) у кореографији Рафаела Боначеле

гостује Сиднејска компанија игре, у оквиру Београдског фестивала игре Куповина улазница

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
„ЗВЕЗДО ПЛАВА - ЗВЕЗДО ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

„ЗВЕЗДО ПЛАВА - ЗВЕЗДО ПРАВА!“ Инклузивни хор „Исон“ и пријатељи и Дечији хор храма Св. Георгија

гости концерта група „Неверне бебе“, организатор: удружење „Деца без граница“, Клиника за неурологију и психијатрију за децу и омладину, Институт за истраживање и развој добрих пракси (WBI)

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МАГБЕТ

МАГБЕТ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

8. април

НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. април

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. април

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. април

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

СВЕ МОЈЕ ХЕРОИНЕ концерт Јасмине Трумбеташ Петровић

прослава 30 година уметничког рада

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. април

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. април

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

21:00 · Велика сцена
{KUPI}

16. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

17. април

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. април

ЖИЗЕЛА

ЖИЗЕЛА балет Адолфа Адама

гостују Ана Циганкова и Гиорги Потсхишвили, прваци Националног балета из Амстердама

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. април

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. април

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

11:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. април

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. април

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

20:00 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. април

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
Концерт студената Катедре за соло певање Факултета музичке уметности

25. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. април

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. април

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

17:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

29. април

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

СВЕТСКИ ДАН ИГРЕ

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

30. април

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

50-та представа

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

УПОТРЕБА ЧОВЕКА по тексту Александра Тишме у режији Бориса Лијешевића

копродукција Новог тврђава театра, Будва град театра, Новосадског позоришта и East West центра из Сарајева

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. јануар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

10. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

11. јануар

АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

студенти IV године глуме

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. јануар

АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

студенти IV године глуме

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

14. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ
ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

семестрални испит студената у класи проф. Виде Огњеновић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. јануар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

17. јануар

НА УРАНКУ

НА УРАНКУ опера Станислава Биничког, по либрету Бранислава Нушића

120 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ ПРВЕ СРПСКЕ ОПЕРЕ

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

18. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

19. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

20. јануар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

13:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
НА УРАНКУ

НА УРАНКУ опера Станислава Биничког, по либрету Бранислава Нушића

120 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ ПРВЕ СРПСКЕ ОПЕРЕ

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

21. јануар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

13:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

22. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. јануар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

25. јануар

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. јануар

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

-титловано на енглески језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. јануар

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. јануар

ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. јануар

МАГБЕТ

МАГБЕТ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

30. јануар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

31. јануар

ГУСАР/LE CORSAIRE

ГУСАР/LE CORSAIRE балет на музику Адолфа Адама и групе композитора

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. фебруар

ГУСАР/LE CORSAIRE

ГУСАР/LE CORSAIRE балет на музику Адолфа Адама и групе композитора

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

2. фебруар

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. фебруар

ПЕПЕЉУГА

ПЕПЕЉУГА опера Ђоакина Росинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. фебруар

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. фебруар

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. фебруар

КОНЦЕРТ ИРАНСКЕ ТРАДИЦИОНАЛНЕ МУЗИКЕ У ИЗВОЂЕЊУ АНСАМБЛА „ДАРВАГ“

КОНЦЕРТ ИРАНСКЕ ТРАДИЦИОНАЛНЕ МУЗИКЕ У ИЗВОЂЕЊУ АНСАМБЛА „ДАРВАГ“

поводом 45 година исламске револуције Ирана

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. фебруар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

11. фебруар

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

11:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}
МАГБЕТ

МАГБЕТ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
У НАШОЈ ПЕЋИНИ

У НАШОЈ ПЕЋИНИ

Млади позоришни експерти

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. фебруар

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. фебруар

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. фебруар

РОМАНСА У ПОКРЕТУ - ВЕЛИКИ БАЛЕТСКИ ГАЛА

РОМАНСА У ПОКРЕТУ - ВЕЛИКИ БАЛЕТСКИ ГАЛА

Љубавни дуети у извођењу звезда Балета Народног позоришта и националних театара региона

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића у адаптацији Милана Нешковића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. фебруар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ оперета Јохана Штрауса

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. фебруар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. фебруар

ДЕЦА

ДЕЦА опера у 17 песама на музику Ирене Поповић по роману Милене Марковић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

21. фебруар

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}

22. фебруар

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

23. фебруар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН драма Снежане Гњидић

- титловано на енглески језик -

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

24. фебруар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ <span>отказано</span>

МИЛЕНИЈУМ У БЕОГРАДУ отказано драматизација Катарине Тодоровић по роману Владимира Пиштала

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

25. фебруар

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА комедија Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

26. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић / Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

27. фебруар

РАТ И МИР

РАТ И МИР драматизација Федора Шилија по роману Л. Н. Толстоја

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

28. фебруар

НАБУКО

НАБУКО опера Ђузепа Вердија

представа посвећена Слободану Банету Станковићу прваку Опере

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ драматизација Тање Мандић Ригонат по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

29. фебруар

У ИМЕ ОЦА И СИНА

У ИМЕ ОЦА И СИНА ПРИЧА О СВЕТОМ САВИ, драма Милована Витезовића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

1. март

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

ДЕЧИЈЕ ПОВРЕДЕ

мелодрамска црна комедија Џозефа Раџива

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

2. март

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

3. март

ОЧЕВИ И ОЦИ

ОЧЕВИ И ОЦИ драматизација Кате Ђармати по роману Слободана Селенића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

4. март

ГОДИНЕ ВРАНА

ГОДИНЕ ВРАНА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ

УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ драма Ђорђа Косића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

5. март

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

6. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

7. март

ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

8. март

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ драматизација Тање Мандић Ригонат по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

9. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

10. март

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

11. март

СУЗЕ СУ О.К.

СУЗЕ СУ О.К.

мелодрама Мирјане Бобић Мојсиловић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

12. март

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

13. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

14. март

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ

СИТНИЦЕ КОЈЕ ЖИВОТ ЗНАЧЕ драматизација Ђорђа Косића по роману Лоренца Маронеа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

15. март

МИСТЕР ДОЛАР

МИСТЕР ДОЛАР комедија Бранислава Нушића

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
{KUPI}

16. март

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА

СНЕЖАНА И СЕДАМ ПАТУЉАКА опера за децу Драгана Каролића

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

17. март

ДАН СЕЋАЊА НА ПОГРОМ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ
ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21

ЛУТКА СА КРЕВЕТА БР. 21 драма Ђорђа Лебовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

18. март

РИБАРСКЕ СВАЂЕ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ комедија Карла Голдонија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

19. март

КОПЕЛИЈА

КОПЕЛИЈА балет Леа Делиба

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА

19:00 · Велика сцена
{KUPI}
САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО

САЊАО САМ ДА САМ СЕ ПРОБУДИО црна комедија Жељка Хубача

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”
{KUPI}

20. март

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
{KUPI}
НАШ РАЗРЕД

НАШ РАЗРЕД драма Тадеуша Слобођанека

20:30 · Сцена „Ра