23. Глумачке свечаности Миливоје Живановић у Пожаревцу: Награде Саши Торлаковићу и Даници Максимовић
3. април 2018.
Стручни жири 23. Глумачких свечаности „Миливоје Живановић“ у Пожаревцу, за најбољег глумца вечери прогласио је Сашу Торлаковића за улогу Агатона Арсића у Нушићевој "Ожалошћеној породици", у адаптацији и режији Јагоша Марковића.
Жири публике награду је доделио Даници Максимовић, која у овој представи, у продукцији Народног позоришта у Београду, изведеној 3. априла, у оквиру Главног програма фестивала, тумачи лик Симке.
Име укупног победника биће познато на затварању фестивала, 4. априла, када ће му бити уручена статуета Миливоја Живановића (1900-1976), рад вајара Јована Солдатовића, и 150.000 динара.
Осим Торлаковића, у конкуренцији су и Тања Бошковић, Марко Марковић, Аница Добра и Биљана Кескеновић.
О победницима вечери и најбољем глумцу фестивала одлучује стручни жири у саставу: Мира Бањац, Ана Софреновић и Мирослав Радоњић.
М.Б.
Сличне вести
“ХЕДА ГАБЛЕР“ И МУЗЕЈ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА НА СВЕЧАНОСТИМА “МИЛИВОЈЕ ЖИВАНОВИЋ“
НЕЛА МИХАИЛОВИЋ ГЛУМИЦА ВЕЧЕРИ НА 20. ГЛУМАЧКИМ СВЕЧАНОСТИМА „МИЛИВОЈЕ ЖИВАНОВИЋ“
ОТКРИВЕНА ПЛОЧА СА ИМЕНИМА ДОСАДАШЊИХ ДОБИТНИКА ГЛУМАЧКЕ НАГРАДЕ „РАША ПЛАОВИЋ“
МАРКO НИКОЛИЋ ДОБИТНИК ГЛУМАЧКЕ НАГРАДЕ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО "ПАВЛЕ ВУИСИЋ"
НЕБОЈША ДУГАЛИЋ ДОБИТНИК ГОДИШЊЕ ГЛУМАЧКЕ НАГРАДЕ УДУС-а „МИЛОШ ЖУТИЋ“
