23. Glumačke svečanosti Milivoje Živanović u Požarevcu: Nagrade Saši Torlakoviću i Danici Maksimović
3. april 2018.
Stručni žiri 23. Glumačkih svečanosti „Milivoje Živanović“ u Požarevcu, za najboljeg glumca večeri proglasio je Sašu Torlakovića za ulogu Agatona Arsića u Nušićevoj "Ožalošćenoj porodici", u adaptaciji i režiji Jagoša Markovića.
Žiri publike nagradu je dodelio Danici Maksimović, koja u ovoj predstavi, u produkciji Narodnog pozorišta u Beogradu, izvedenoj 3. aprila, u okviru Glavnog programa festivala, tumači lik Simke.
Ime ukupnog pobednika biće poznato na zatvaranju festivala, 4. aprila, kada će mu biti uručena statueta Milivoja Živanovića (1900-1976), rad vajara Jovana Soldatovića, i 150.000 dinara.
Osim Torlakovića, u konkurenciji su i Tanja Bošković, Marko Marković, Anica Dobra i Biljana Keskenović.
O pobednicima večeri i najboljem glumcu festivala odlučuje stručni žiri u sastavu: Mira Banjac, Ana Sofrenović i Miroslav Radonjić.
M.B.
Slične vesti
“HEDA GABLER“ I MUZEJ NARODNOG POZORIŠTA NA SVEČANOSTIMA “MILIVOJE ŽIVANOVIĆ“
NELA MIHAILOVIĆ GLUMICA VEČERI NA 20. GLUMAČKIM SVEČANOSTIMA „MILIVOJE ŽIVANOVIĆ“
IGORU ĐORĐEVIĆU ZA ULOGU KANjOŠA NAGRADE PUBLIKE I ŽIRIJA U POŽAREVCU
OTKRIVENA PLOČA SA IMENIMA DOSADAŠNjIH DOBITNIKA GLUMAČKE NAGRADE „RAŠA PLAOVIĆ“
MARKO NIKOLIĆ DOBITNIK GLUMAČKE NAGRADE ZA ŽIVOTNO DELO "PAVLE VUISIĆ"
